Profil


Pre každého je dôležité vedieť pár informácii o človeku, ktorému sa rozhodli zveriť svoje telo a zdôveriť so svojim snom o postave, akú chcú dosiahnuť rýchlo a bezpečne. Rovnako ako ja vyspovedám najprv každého klienta z rôznych oblastí života, aby som vedel vytvoriť nielen tréningový plán, ale pomohol aj s jedálničkom a ostatnými vecami. Pre mňa je veľmi dôležitou informácia o súčasnom zdravotnom stave klienta, aby som mohol správne odhadnúť kondičnú pripravenosť na posilňovací alebo aeróbny tréning a nastaviť bezpečnú a efektívnu cestu pre dosiahnutie cieľa. Rovnako ako ja Vás, sa máte právo dozvedieť o mojej minulosti v oblasti športu. Od malička som nevedel obsedieť a stále som vymýšľal nové a nové spôsoby ako iba nesedieť, ale hýbať sa. Pohyb mi vždy dodával dobrú náladu a energiu do ďalších dní. Po rokoch sa na tom nič nezmenilo, pohyb je pre mňa stále najlepším stimulantom a pomáha mi prekonať aj náročnejšie obdobia, kedy stres prekročí únosnú mieru.

kontaktné údaje: Mgr. Michal Helmich
tel.č. 0903 910 864
email: michal.helmich@gmail.com

Odporúčam športovanie každému kto má náročnú prácu so stresovými situáciami, ale nakoľko súčasná doba vytvára stres aj pri každodenných činnostiach, je šport najideálnejší spôsob na jeho odbúranie. Aktívny pohyb Vám uvoľní telo, myseľ a naplní Vás novou energiou. Vyplavené endorfíny do krvi Vám vyčaria spokojný úsmev na tvári a dobrý pocit z kvalitne odcvičeného tréningu. V neposlednom rade formovanie postavy Vám zdvihne sebavedomie lepšie ako hocičo iné, pretože vyformovanú postavu si nekúpite, ale musíte si ju zaslúžiť svedomitým tréningom.

Moje športové aktivity v minulosti pretrvávajúce do súčasnosti

Už od základnej školy som sa aktívne venoval futbalu a nasledujúce roky v profesionálnom klube ŠK Slovan Bratislava mi dali pevné športové základy a pevnú vôľu na celý život. Absolvovali sme dvojfázové tréningy pod dohľadom kondičných trénerov reprezentácie, dali nám vedomosti o zvyšovaní kondície, regenerácii a ostatné užitočné informácie uplatniteľné aj u širokej verejnosti športujúcej na rekreačnej úrovni. Neskôr som vymenil klasický futbal za americký futbal a bol členom bratislavského klubu Monarchs. Tréningy boli náročné nielen na kondíciu, ale aj na zvládanie tvrdého kontaktu, nakoľko je tento šport najtvrdším kontaktným športom na svete. Pre rozvíjanie sebakontroly a sebaobrany som začal navštevovať federáciu Wing Chun Kuen v Bratislave, kde som sa učil bojovému umeniu Wing Chun Kung Fu. Po piatich rokoch trénovania som začal robiť bojové umenia iba na rekreačnej úrovni a začal sa venovať príprave na trénovanie verejnosti a všetkých, ktorí majú záujem o rozvíjanie svojej telesnej a duševnej stránky tela. Preštudoval som množstvo materiálov a štúdium na Vysokej škole mi spolu dali dostatok vedomostí k tomu, aby som mohol zodpovedne a profesionálne viesť tréningy pod dohľadom osobného trénera.

Športová minulosť na profesionálnej úrovni a štúdium mi dáva možnosť pripraviť Vás na akékoľvek výzvy, na ktoré nájdete odvahu. Práca osobného trénera by nemala byť iba zárobkovou činnosťou, za akú ju považuje žiaľ väčšina, ale aj poslaním.

Vzdelanie:

Tréner 1. triedy v kulturistike, fitness a silovom trojboji – certifikát SAKFST
(akreditovaný Ministerstvom školstva SR)

Titul Magister - Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského Bratislava

Držiteľ certifikátu Poradca pre výživu a wellness - ZBS Zvolen
(akreditovaný Ministerstvom školstva SR)

Absolvovanie školenia na cvičenie na vibračnej plošine DKN